Už jste slyšeli o „Slamáku“?

29/4 2017

Už jste slyšeli o „Slamáku“?

Slamák je projekt, který startuje pod záštitou celkem tří kateder (Katedra konstrukcí pozemních staveb, Katedra technologie staveb, Katedra ocelových a dřevěných konstrukcí) a díky kterému vznikne devět diplomových prací.

V rámci projektu se uskuteční výstavba experimentálního objektu o půdorysných rozměrech 6x4 m, jehož svislou nosnou konstrukci budou tvořit slaměné balíky.

Výstavba proběhne na exteriérové experimentální ploše Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Praze.

Zaměřuje se především na velmi aktuální problematiku využití enviromentálně šetrných konstrukcí, a to jak z hlediska technologického a ekonomického, tak z hlediska konstrukčního a v neposlední řadě také z pohledu požární bezpečnosti staveb.

Na stavbě se bude pracovat každý víkend a my Vám budeme každé pondělí přinášet fotografie z časosběrné kamery s informací, jak stavba pokračuje. Sledujte náš fakultní Facebook.