FESTIVAL VĚDY 6. září 2017

6/9 2017

Festival vědy

Fakulta stavební ČVUT v Praze bude opět součástí Festivalu vědy. Přijďte se podívat! Festival je zdarma.

Festival vědy proběhne 6. září 2017 od 8:30 do 18:00 na mnoha venkovních stanovištích na travnaté ploše u Vítězného náměstí (Kulaťáku) na Praze 6 a v prostorách Národní technické knihovny.

Program Festivalu vědy umožní, že si budete moci na vědu doslova „sáhnout“.

Fakulta stavební představí tyto expozice:

Technika a zdravá voda
Praktické příklady, co vše díky technice víme o vodě. Pod mikroskopy uvidíte živočichy a organismy, které můžete ve vodě nalézt. Naučíte se rozeznávat rozdíly mezi těmi dobrými a špatnými. Zahrajete si pexeso, kde budete hodnotit chování člověka k vodě a ti nejšikovnější si z našeho stánku budou moci jednoho živočicha odnést. Bez vody by nebylo života na Zemi a zdravá voda je nezbytná pro naše zdraví.

Budovy jinak
V roli stavaře se naučíte měřit a vážit cementové vzorky. Ukážeme vám, k čemu v praxi slouží Schmidtovo kladívko a sami si budete moci postavit dráhu vodního slalomu na atraktivním modelu RIO. Abyste dráhu mohli dobře otestovat, budete mít možnost vyrobit si pomocí speciální řezačky na polystyren vlastní loďku.

logo_fest.vedy2017.png