Noc vědců, 6.10.2017

6/10 2017

Noc vědců 2017

Fakulta stavební ČVUT v Praze bude opět součástí Noci vědců
V průběhu večera a noci 6. října 2017 se pro veřejnost otevřou brány naší fakulty a na vlastní oči se přesvědčíte, co vše dnes věda dokáže.

Letošním tématem je Mobilita – Svět je v pohybu.
Přemisťují se lidé, zboží i informace. Nic nezůstává v klidu. Jaké místo má v tom všem věda? Jak k celosvětové mobilitě přispívá? Kam nás posouvá a kam míří?

Noc vědců na Fakultě stavební ČVUT v Praze proběhne 6. října 2017 od 17:00 do 23:00.
Adresa: Thákurova 7, Praha 6 – Dejvice.

Máte se na co těšit, nahlédnete mimo jiné do experimentálních center naší fakulty. K tématu mobility jsme přichystali interaktivní ukázky.
Naši odborníci vám ukážou, jak se staví runway na letišti. Kromě toho budou mít připravené modely, kde uvidíte rozdíly právě mezi letištní dráhou a dálnicí. A víte, že existuje i barevný asfalt?
Kromě toho pro Vás postavíme ukázku protihlukové clony, která je pouhých 30 cm vysoká.
Necháme vás nahlédnout do horninového prostředí s podzemní vodou, uvidíte řez chodníku s použitím STREDbetonu nebo třeba vozíčkářskou trasu pro zvládání překážek při snížené mobilitě člověka.
Nově se pro vás otevře Experimentální centrum, kde bude prováděna rázová zkouška oceli pomocí Charpyho kladiva.
V našem Vodohospodářském experimentálním centru, na vás čeká několik jedinečných reálných modelů vodních staveb. Přijďte se podívat na dráhu TOKIO nebo na připravovanou plavební komoru v Děčíně.
Pro nejmenší jsme si letos připravili speciální chemickou laboratoř a soutěž o malé dárky.
Pro ty z vás, kteří budou chtít po programu načerpat síly, bude připravena odpočinková zóna v unikátním prostoru Ateliéru D.

Více informací o akci