Studentská soutěž

4/6 2018 - 6/7 2018

Spolupráce Fakulty stavební ČVUT a katedry architektury s festivalem Rock for People.

Fakulta stavební ČVUT začala spolupracovat se známým letním festivalem Rock for People. Hlavním cílem je zpracování návrhu vstupní brány do areálu. Festival proběhne v prostoru letiště v Hradci Králové ve dnech 4. - 6. 7. 2018.

O návrhy se postarají studenti vybraných ateliérů studijního programu Architektura a stavitelství. Své návrhy vypracují dle přesného zadání, které vytvořil tým organizátorů RFP spolu s garanty projektu Ing. arch. Jaroslavem Daďou, Ph.D. a Ing. arch. Ing. Janou Hořickou, Ph.D. z katedry architektury.

Studentské soutěže typu Rock for People přinášejí studentům unikátní možnost pracovat na konkrétní architektonické úloze. V tomto případě bude vítězný návrh prakticky ihned po ukončení soutěže realizován, což je cenná zkušenost, jak si už na škole vyzkoušet práci architekta v reálné praxi.

Termín odevzdání soutěžních návrhů je 19. dubna 2018, kdy zasedne odborná porota. Vítězný návrh se následně začne za pomoci techniků Rock for People realizovat a připravovat.

V odborné porotě zasednou:

• prof. Akad. arch. Mikuláš Hulec (vedoucí katedry architektury)
  • Ing. arch. Jaroslav Daďa, Ph.D. (garant projektu, odborný asistent katedry architektury)
  • Ing. arch. Ing. Jana Hořická, Ph.D. (garant projektu, odborná asistentka katedry architektury)
  • Pavel Kleník (garant za festival Rock for People)
  • Milan Paul
  • Michal Kopic

Protokol ze zasedání poroty

Díky tomuto projektu mají studenti napříč celým celého ČVUT možnost koupit si vstupenky se slevou 20%!
Slevu je možné uplatnit při nákupu vstupenek na odkaze https://goout.net/cs/listky/rock-for-people-2018/ihxb/, zde musí zadat kód RFP2018, po němž se sleva uplatní.

Pořadatelé mají právo u vstupu na festival požadovat průkaz o studiu na ČVUT (ISIC/průkaz ČVUT).

V případě dotazů se obracejte na Kateřinu Svobodovou, katerina.svobodova@fsv.cvut.cz, 224 359 747, PR oddělení FSv ČVUT.

Podrobnosti o festivalu, Představení festivalu

Přesné zadání najdete ZDE

Loga ke stažení

Vzorníky panduláků ke stažení

Výsledky návrhů vstupní brány na festival Rock for People

Porota soutěže vybrala vítěze návrhu brány na festival Rock for People.

Celkem se přihlásilo sedmapadesát projektů, ze kterých bylo vybráno pět vítězných.

1. místo: Barbora Markovová  - 2x VIP vstupenka + stipendium 7 000 Kč
  2. místo: Michal Rešetár - 2x vstupenka + stipendium 5 000 K
  3. místo: Oleksandra Derkach - 2x vstupenka + stipendium 3 000 Kč
  4. místo: Monika Škardová - 1x vstupenka + stipendium 2 000 Kč
  5. místo: Maryna Fedorová- 1x vstupenka + stipendium 1 000 Kč

Po konzultaci s autorkou vítězného návrhu Barborou Markovovou a organizátory festivalu se začne samotná brána připravovat a stavět. Brána bude k vidění po celou dobu festivalu v Hradci Králové v termínu 4. – 6. 7. 2018.

U vítězného návrhu porota ocenila nápad s využitím festivalového prvku (nádrž na vodu), který byl povýšen na jednoduchý stavební prvek a současně na výtvarný princip celého návrhu. Návrh má potenciál dalšího architektonického rozvoje v rámci programu festivalu.

Fakulta bude mít současně na festivalu stánek, ve kterém bude prezentovat ostatní návrhy studentů.