Kurz kreslení

27/5 2019 - 7/6 2019

Kurz kresleníPořádá Katedra architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze pro uchazeče o studium programu Architektura a stavitelství. Cílem kurzu je připravit uchazeče o studium na část přijímacího pohovoru, při němž dokládají svoji kresebnou zdatnost, seznámit je se základy kresby tužkou a zachycením architektonického prostoru.

Kurzy vedou zkušení pedagogové z Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze, kteří pomohou uchazečům s přípravou a výběrem domácích prací, které bude možné během výuky průběžně konzultovat.

Certifikátem o absolvování kurzu prokazují uchazeči v rámci přijímacího pohovoru cílenou přípravu a zájem o obor.

„Na kurz jsem se přihlásila, abych věděla, jaký druh kreseb je požadován u přijímaček. Kromě toho mě zajímal i přístup vyučujících ke studentům. Největším překvapením pro mě bylo, že kresba, kterou jsme dělali na kurzu, se značně lišila od kresby, která se učí na uměleckých školách. Důležité pro mě bylo i to, že za týden intenzivního kreslení, kdy jsem se nemusela soustředit na nic jiného, jsem se ujistila, že mě to opravdu baví a chci se tomuto oboru věnovat,“ říká Karolína Myšková, která nyní studuje program Architektura a stavitelství. 

Cena týdenního kurzu kreslení (5 x 3 hod.): 1 500 Kč, studentům jsou poskytnuty kreslířské potřeby
Kdy: v týdnu 27. 5. – 31. 5. 2019 nebo 3. 6. – 7. 6. 2019
Kde: v kreslírnách A735 a A737 (7. patro budovy A FSv ČVUT v Praze, Thákurova 7, 166 29 Praha 6) a v zákoutích Prahy
Kontakt: Ing. arch. Jan Kašpar, Ph.D., jan.kaspar@fsv.cvut.cz
Formulář k přihlášení zde.
Infoleták zde.

Registrace je možná do 17. 5. 2019

O kurzech kreslení vyšla tisková zpráva, více informací naleznete proto také zde.

Mimopražští studenti mohou využít ubytování na studentských kolejích v blízkosti fakulty, informace na: https://www.suz.cvut.cz/koleje

Zpátky nahoru