Putovní výstava „150 LET SIA“

2/2 2016 - 24/2 2016

Český svaz stavebních inženýrů si v roce 2015  připomněl 150. výročí založení Spolku architektů a inženýrů v království Českém, jehož je přímým pokračovatelem. Spolek založený na popud  arch. Josefa Turby a povolený císařem Františkem Josefem I. v r. 1865 patří k nejstarším spolkům nejen na našem území, ale také v rámci Evropy.

Putovní výstava „150 LET SIA“ prezentuje na 66 velkoformátových panelech prestižní výběr významných osobností z oblasti stavitelství a architektury a jejich díla, tematické okruhy výstavby a vzrůstající činnost odborných spolků a zároveň připomíná důležitou součinnost obou profesí ve stavební tvorbě. V neposlední řadě se věnuje současné situaci v obou oborech a jejich směřování do budoucnosti.

KDY: Zahájení výstavy 2. února 2016 v 17 hod., výstava potrvá do 24. 2. 2016

KDE: Atrium Fakulty stavební ČVUT v Praze

Cílem výstavy je poskytnout orientaci v minulé i současné stavební tvorbě. Představit to nejkvalitnější z oboru v naší republice a připomenout celospolečenský význam inženýrů a architektů nejen z pohledu funkčnosti jejich díla, ale rovněž v utváření estetiky staveb a  veřejného prostoru.

Pozvánka ke stažení

Fotografie z vernisáže

Přehled osobností a témat výstavy „150 LET SIA“

• Osobnostní panely a panely vybraných architektonických ateliérů

Josef Hlávka, Antonín Balšánek, Osvald Polívka, Dušan Jurkovič, Josef Schulz, Josef Zítek, Leopold Bauer, Jan Kotěra, Josip Plečnik, Pavel Janák, Vladimír Karfík, František L. Gahura, Josef Gočár, Jan Gillar, Bedřich Feuerstein, Jaromír Krejcar, Josef Havlíček, Karel Honzík, Oldřich Tyl, Adolf Loos, Bohuslav Fuchs, Adolf Benš, Bedřich Rozehnal, Oskar a Elly Oehlerovi, Otakar Novotný, Stanislav Bechyně, Bohumír Kozák, Jiří Kroha, František A. Libra, František Faltus, Jaroslav Fragner, Vlastislav Hofman, Josef Chochol, Karel Hubáček, František Cubr, Karel Filsak, Karel Prager, Vladimír Machonin a Věra Machoninová, Jan Šrámek a Alena Šrámková, Jan Bočan Zdeněk Rothbauer, Ivan Ruller, Viktor Rudiš, Václav Aulický, Jan Línek, Vlado Milunič, Eva Jiřičná, Jan Kaplický, Martin Kotík, Josef Pleskot, Ladislav Lábus, Zdeněk Fránek, Stanislav Fiala, Jiří Stráský, Vladimír Janata, Ateliér A PLUS, Jakub Cigler a Vincent Marani, Ateliér CMC Architects, Ladislav Kuba a Tomáš Pilař, Ateliér DaM, Ateliér Projektil.

• Tematické panely

SIAL, Stavoprojekt, Metro, Dálnice, Mosty (I. a II.), Vodní stavby, Stavby z oceli, Betonové stavitelství, Podzemní stavby, Urbanismus, Panelové domy, Geotechnika, Železnice, Průmyslové stavby.