Petr Šlajs, mistrem světa v zimním plavání

6/4 2016
V polovině března se v sibiřském městě Ťumeň konalo desáté mistrovství světa v zimním plavání.

Petr Šlajs, student Fakulty stavební ČVUT v Praze, který byl v jedenáctičlenné české výpravě, se stal mistrem světa v kategorii 20 - 29 let v zimním plavání. Na závodech v sibiřském městě Ťumeň si doplaval na nejdelší závodní trati, dlouhé 450 metrů, pro zlatou medaili a v závodě na 200 metrů volným způsobem získal stříbrnou medaili.

Závody se konaly v bazénu, který byl vyřezán v zamrzlé řece a jehož teplota vody se pohybovala do 1° Celsia. Dohromady získalo jedenáct českých závodníků a závodnic sedm medailí a Česká republika tak skončila na sedmém místě ze 42 zúčastněných států.

Rozhovor s Petrem Šlajsem přinesl server Xman.idnes.cz. Jeho postřehy ze světového šampionátu naleznete na blogu.