8. ročník architektonické soutěže

20/9 2016

8. ročník architektonické soutěže pro studenty a mladé architekty do 33 let

YOUNG ARCHITECT AWARD 2016 | CENA PRO MLADÉ A ZAČÍNAJÍCÍ ARCHITEKTY | NOVÉ TÉMA, NOVÁ POROTA

Zvolte svého vítěze. I Váš hlas může rozhodnout!
I Váš hlas může rozhodnout o Ceně veřejnosti, která bude zveřejněna v rámci slavnostního vyhlášení výsledků 8. ročníku soutěže pro studenty a začínající architekty do 33 let Young Architect Award 2016 spojeného s vernisáží výstavy 20. září 2016 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Vybírat můžete z celkem 18 studií, které odborná porota poslala do finále.

Letošní téma Architektura mimo čas je zaměřeno na architektonické a urbanistické studie, které nenahlíží na architekturu z čistě užitného, technického či estetického hlediska, nýbrž jako na díla přibližující architekturu k umění, boří mýtus o architektuře jako výhradně technické disciplíně. Téma v sobě obsahuje hledání samotné podstaty architektury.

Odborná porota pracuje pod vedením děkana FUA TU v Liberci Zdeňka Fránka. Opět proběhne putovní výstava.

Vyhlášení výsledků: 20. 9. 2016.