Městská protihluková clona

12/9 2018

Unikátní protihluková clona pro tramvaje, kterou vyvinula Katedra železničních staveb Fakulty stavební ČVUT, se od července začala testovat na tramvajové trati v pražském Hloubětíně. Clona má výšku pouze 30 centimetrů a je tak nejnižší v Evropě

Clona by měla zajistit útlum hluku od projíždějících tramvají v rozmezí od 3 do 5 decibelů. Vyrobena je z recyklovaných materiálů a v případě nehody na trati ji lze rychle rozebrat, což umožní bezproblémový zásah záchranných složek. Clonu vyvinuli odborníci z Fakulty stavební ČVUT v Praze, katedry železničních staveb, ve spolupráci se společností MONTSTAV. Práce spojené s realizací protihlukové clony v Hloubětíně probíhaly za finanční podpory Operačního programu Praha - pól růstu ČR.

Tisková zpráva zde.

Protihlukova_clona_Hloubetin_mer.jpg  Protihlukova_clona_Hloubetin_mer - Copy 1.jpg  Clona_slider_3.jpg