České a slovenské stavby století

28/10 2018

Zveme Vás na výstavu projektu České a slovenské stavby století.

Výstava bude volně zpřístupněna veřejnosti 28. 10. 2018 od 10:00 do 17:00  v atriu Fakulty stavební ČVUT v Praze, Thákurova 7, Praha 6.

Pro návštěvníky jsou připraveny komentované prohlídky ve 13:00 a v 15:00.

Cílem projektu České a slovenské stavby století je představit úspěchy českého a slovenského stavitelství v průběhu uplynulých 100 let a doplnit oslavy vzniku samostatné Československé republiky. Výstava, za níž stojí Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Český svaz stavebních inženýrů, Slovenská komora stavebných inžinierov, Slovenský zväz stavebných inžinierov a SIA – Rada pro výstavbu ČR, umožňuje seznámit se s významnými stavebními a architektonickými díly realizovanými od roku 1918 po současnost.

Stovku staveb představujících se na výstavě vybrala odborná komise složená ze zástupců českých a slovenských asociací a svazů dlouhodobě spjatých s rozvojem stavitelství. Za českou stranu bylo nominováno 66 staveb, za slovenskou pak 34. Z nich následně veřejnost od jara až do letošního podzimu vybírala 5 „nej“ staveb v Česku a 5 na Slovensku. Výstava však představuje celek všech sta staveb.

Tisková zpráva k výstavě zde.

Zpátky nahoru