školení "Vědec a média"

12/11 2018

Školení "Vědec a média"

Tento seminář je určen pouze vědeckým a akademických pracovníkům a doktorandům fakult ČVUT.

Pondělí 12. 11. 2018 od 12:30 hodin, Fakulta stavební ČVUT, posluchárna B-286.

Cílem semináře je pomoci vám zorientovat se v tom, jak média fungují, zorientovat se v možnostech, co je zajímá z oblasti vědy a na co si dát případně pozor.  Seminář je zaměřen maximálně prakticky, jeho cílem je pomoci Vám se připravit se na rozhovory i další vystoupení, pochopit formu sdělení využitelnou pro média.

Více informací naleznete v pozvánce.

Na organizaci semináře se podílí: UCEEB, ÚTEF, FSv, FJFI, FEL.

V případě zájmu o účast na seminář se, prosím, registrujte do 8. listopadu, 12.00 hodin, na tomto odkaze ve formátu: username@cvut.cz + Vaše heslo ČVUT.

Program:

1. Teoretická část – JAK NA MÉDIA (A. Röhrich, M. Uryč) – 40 min.
  2. RADY PROFESIONÁLA - základní rady od odborníků z médií (Z. Hodková, A. Röhrich, M. Uryč) – 30 min.
  3. MEDIÁLNÍ ŠKOLENÍ – 3 x stand-up – 100 min.
  4. RÉTORIKA (A. Röhrich) – 20 min.
  5. DISKUSE (tým) – 15 min.