Přednáška "Co je architektura?"

12/11 2018

Dovolujeme si Vás pozvat na další přednášku z cyklu “Co je architektura?” od Petra Koláře.

Kdy: 12. 11. 2018, od 18.00 hod.

Kde: Fakulta stavební ČVUT v Praze, v Ateliéru D

Facebooková událost zde.

PŘEDNÁŠKA JE ZDARMA A JE PŘÍSTUPNÁ VEŘEJNOSTI.

Petr Kolář je jedním z předních českých architektů současnosti. Jeho návrhy jsou unikátní díky jeho schopnosti dokonale harmonizovat individualitu s potřebami obyvatel či uživatelů budov.

Přestože se Petr Kolář podílel na celé řadě realizací v České republice i v zahraničí, mezi jeho nejvýznamnější práce patří především soukromý ostrov Velaa Private Island na Maledivách. Cílem zvoleného designu bylo navodit atmosféru klidu a relaxace a poskytnout maximální soukromí a komfort vybrané klientele. Ateliér vytvořil detailně propracovanou architekturu odrážející povahu tamní kultury, životního stylu i krajiny a kombinující tradiční i moderní prvky.

Neméně prestižní zakázkou byla realizace Českého domu vytvořeného při příležitosti LOH v Londýně v roce 2012, který se stal oblíbenou zastávkou návštěvníků i sportovců a získal si značný ohlas v zahraničních médiích. Způsob, jakým dokázal z chladného industriálního Business Design Centra v Islingtonu vytvořit tepající kulturní a společenské středisko prezentující Českou republiku, získal řadu ocenění a mezinárodní uznání.

Zpátky nahoru