Den otevřených dveří - těšíme se na Vás!

25/1 2019 - 26/1 2019

25. a 26. ledna 2019 od 9:30 do cca 15:00 hod.

Poznejte, jak stavárna dýchá. Zjistěte, co se skrývá pod stavařinou, architekturou a geodézií. Společně se podíváme do laboratoří, posedíme v posluchárně a popovídáme si se studenty a učiteli.

Přidat se k události na Facebooku

Den otevřených dveří Fakulta stavební ČVUT v Praze

Program

Po oba dny jsme pro vás připravili program, který vás provede od přijímaček po studium až po výzkum. Na prezentacích zjistíte, které studijní programy se na naší fakultě vyučují, jaký z nich si vybrat a jak se na přijímačky připravit. Podáte si ruku s robotickým dělníkem, uvidíte studio membránové architektury.

• 09:30 Přivítání v atriu Fakulty stavební ČVUT

U vstupu vás přivítáme na informačním stánku. Zde obdržíte program a už se můžete ptát, co vás zajímá, našich studentů "infomanů" ve žlutých tričkách.

• 10:00 Základní informace o studiu a přijímacím řízení

V přednáškové posluchárně vám řekneme nejdůležitější informace o průběhu studia, přijímacím řízení, možnostech studia v zahraničí. Studenti fakulty vám vysvětlí možnosti ubytování, sportovního a kulturního vyžití v kampusu ČVUT i v Praze.

• 10:45 Představení studijních programů

STAVEBNÍ INŽENÝRSTVÍ

ARCHITEKTURA A STAVITELSTVÍ

STAVITELSTVÍ

GEODÉZIE A KARTOGRAFIE

Oborová prezentace

Prohlédnout Studijní programy a specializace

• 12:00 Komentovaná prohlídka Fakulty stavební ČVUT (cca 30 min.)

Ukážeme vám, jak a kde vznikají architektonické modely, jak vypadá studio membránové architektury, co všechno se dá studovat v programech Stavební inženýrství či Stavitelství a co se skrývá pod programem Geodézie a kartografie. Uvidíte výukové prostory, laboratoře, experimentální centrum i zázemí pro studenty jako fitko, kavárnu-čítárnu nebo povalovnu B500B, kterou realizovali naši studenti.

Na prohlídku se bude odcházet ve 12:00 od posluchárny B-286

• od 11:00 do 15:00 budou otevřené oborové stánky v Ateliéru D

Představení všech studijních programů a specializací Fakulty stavební ČVUT. Osobně se setkáte se studenty a pedagogy. Jsou připraveni představit vám studium daného zaměření a zodpoví případné otázky. Najdete zde také infostánek pro dotazy k přijímacímu řízení a k magisterskému a doktorskému studiu na fakultě.

Ateliér D

Nestíháte začátek programu v 9:30? Nevadí! Zapojte se v jeho průběhu. Oba dny vám budeme v budově Fakulty stavební ČVUT k dispozici do 15:00 hodin. Ve 12 hodin můžete jít na prohlídku po fakultě (sraz před posluchárnou B-265). V Ateliéru D se můžete mezi 11:00 - 15:00 osobně setkat se studenty i pedagogy jednotlivých studijních programů. Najdete zde také infostánek pro dotazy k přijímacímu řízení a k magisterskému a doktorskému studiu na fakultě. Studenti Infomani vás budou čekat hned u vstupu na fakultu a nasměrují vás na přednášky, do Ateliéru D nebo na prohlídku fakulty. Všechna místa budou také dobře značena.

Doprovodný program - pátek 25. 1.

Vyhlášení vítězů fotogtafické soutěže Tvýma očima

11:30 vás zveme na vyhlášení a předání cen vítězům soutěže Tvýma očima v Galerii FSv (v chodbě naproti bufetu). K této příležitosti zde můžete po celý den prohlížet oceněné fotografie v nově instalované výstavě. Více o soutěži zde.

Doprovodný program - sobota 26. 1.

Soutěž Hala roku JUNIOR

Soutěž pro týmy středoškoláků, stavba modelů, zatěžovací zkoušky před zraky diváků. Letos studenti staví model rozhledny s vyhlídkovou plošinou. Přijďte se podívat na hroutící se modely konstrukcí. 12:00 - 15:00 bude tato technická zábavná show k vidění v atriu fakulty. Soutěž probíhá pod záštitou děkana Fakulty stavební ČVUT v Praze.

12:00 - 15:00 zatěžování modelů před zraky diváků v atriu Fakulty stavební ČVUT

15:30 vyhlášení výsledků soutěže

20180112_037_CVUT_VIC_Ryszawy.jpg

Podávání přihlášek ke studiu otevřeno

Nechce se vám čekat a chcete mít jistotu, že přihlášku stihnete podat? Přihlášky do bakalářského studia přijímáme od 1. ledna 2019 do 31. března 2019. Vyplnit a odeslat ji můžete už dnes.

Vyplnit přihlášku

Chcete se na něco zeptat? Informace ke Dni otevřených dveří:

• Ing. Marta Špačková, 608 048 427 / PR oddělení