Rozvojové středy

6/3 2019

Rozvojové středy

Cyklus přednášek pro studenty i širokou veřejnost na téma projektů v rozvojových zemích.

Téma: Kongo ČvT, Tanzanie Maendeleo

Kdy: 6. 3. 2019, 17:30

Kde: Učebna C204, Fakulta stavební ČVUT

Kdo přednáší: Zuzana Břehová

Dobrovolnictví versus profese v nejchudších zemích světa: Pomoc ke svépomoci v Tanzanii (Maendeleo) a humanitární práce v DR Kongo (Člověk v tísni)
Jak se pracuje v rurálních komunitách v zemích, které jsou podle klasifikace OSN řazeny mezi nejchudší státy světa? Na jedné straně poklidná Tanzanie, země, která má s rychle rostoucí ekonomikou, turismem a investicemi do infrastruktury našlápnuto na cestu z chudoby. Na druhé straně Demokratická republika Kongo, země sužovaná konflikty a politickou nestabilitou po dlouhá desetiletí; země, kde nevedou téměř žádné cesty. Co může mít práce v neziskovkách v těchto dvou sousedních zemích společného a v čem se zcela liší? Na co musíme jako cizinci myslet, a čím bychom se měli zabývat při spolupráci s lidmi v neznámém prostředí, s jinou kulturou, jazykem, náboženstvím a zvyky? Jak se pracuje a žije v mnohdy náročném až nebezpečném kontextu, kde musíte dodržovat zákaz vycházení?

Přijďte na Rozvojové středy na Fakultu stavební ČVUT!

Další témata:

6.3. Zuzana Břehová - Kongo, Maendeleo
13.3. Michal Procházka - Fungování rozvojové pomoci
20.3. Jindřich Raftl - Kedjom-keku škola a kontejner, co tvoří vodu v poušti
27.3. Ondřej Horký-Hlucháň - Jak chápat rozvojové, třetí a jiné země, post-koloniální otázky
3.4. Eva Machová - Bambus jako materiál
10.4. Josef Novotný - Výzkum sanitačních poměrů v rozvojových zemích