Výstava fotografií uměleckých děl a intervencí v dejvickém kampusu

11/4 2019

Výstava fotografií uměleckých děl a intervencí v dejvickém kampusu.

Rádi bychom vás pozvali na vernisáž výstavy o výtvarných dílech v areálu ČVUT. Vernisáž se bude konat ve čt 11. 4. od 17.00 v Galerii FSv.

Všichni jste srdečně zváni. 

Za organizátory: Marek Mach a Lenka Popelová

Událost na Facebooku

Myšlenka projektu

Rozhodli jsme se, že zmapujeme kampus a umělecká díla, která se v něm nachází.

Nejdůležitější nám přišlo, přijít na to, co jsou díla zač, jakou mají funkci a kdo za nimi stojí. Neméně důležité však je, jak vnímají kampus přímo lidé, kteří ho navštěvují. Proč mapovat a nazývat uměním něco, co okolí vnímá jako součást architektury a ve velké části pozůstatek komunismu.

WEB projektu

Projekt HMOTNOST je prvním pokusem o zmapování výtvarných děl jak ve veřejných prostorech, tak ve vybraných interiérech budov v Dejvickém kampusu. Cílem je upozornit na kvality těchto děl, na jejich estetickou a materiálovou různorodost i tvorbu předních výtvarníků, jejichž díla byla cíleně integrována do architektury kampusu od 60. let 20. století a dostávala se do každodenního kontaktu s jeho uživateli, aniž by ovšem byla zcela vnímána, oceňována a odborně zhodnocena. Projekt by měl také upozornit na nutnost údržby a ochrany těchto výtvarných děl. Jeho myšlenka navazuje na podobné snahy o mapování výtvarných děl (jako např. Vetřelci a volavky mapují a upozorňují na výtvarné umění z dob normalizace ve veřejném prostoru).

Pozvánka na vernisáž zde.

 

pozvánka_hmotnost.jpg

Zpátky nahoru