Multi comfort student contest 2019

6/6 2019

Mezinárodní studentská soutěž Multi-Komfortní dům

Finále v italském Miláně proběhne 6. 6. 2019.

Živý přenos ze soutěže bude probíhat na odkazu zde.

Iva Jeřábková / Jiří Trnka / Václav Šimeček / Martin Houska / Studenti programu Architektury a stavitelství, Fakulty stavební ČVUT v Praze se budou účastnit 15. mezinárodního ročníku Mezinárodní studentské soutěže "Multi-Komfortní dům" - jejíž úkolem je oživení a opětovné spojení oblasti v okolí stanice metra Crescenzago s Milán v souladu s vizí #milano2030. Soutěž organizuje společnost Saint-Gobain v úzké spolupráci s Italským městem Milán. 

Na soutěžní práci tradičně pracují ateliéry Fakulty stavební ve dvou semestrech. Vedoucí práce jsou architekti Josef Smola a Ladislav Kalivoda, technická část Jiří Novák. V zimním 2018 se na konzultaci studentských prací podíleli rovněž Aleš Brotánek a Martin Stark.

Účastníci mají za úkol vytvořit vizi budoucího udržitelného rozvoje oblasti v okolí stanice metra Crescenzago a zohlednit přitom regionální kontext daného místa. V rámci tohoto projektu bude třeba renovovat tři stávající budovy a navrhnout novou smíšenou zástavbu včetně obytných a veřejných prostorů a služeb. Projekt musí být inovativní, udržitelný a energetický úsporný a musí splňovat kritéria Multi-Komfortní dům.

ISOVER - divize Saint-Gobain - vyhlásila tři nejlepší týmy z ČR, které pojedou na finále do italského Milána. První a třetí místo obsadili studenti A+S Fakulty stavební ČVUT.

Italský Milán vstupuje do nové fáze rozvoje a cílem aktuálně připravovaného plánu je růst podporující začlenění všech obyvatel ve všech koutech města. Do roku 2030 bude více než 12 000 lidí starších 85 let a mladou generaci bude zastupovat více než 50 000 obyvatel. Město Milán zároveň očekává, že do roku 2030 bude toto město střediskem pro globální síť spojující lidi a místa prostřednictvím nových platforem, přiláká lidi nabízející osobní, profesní i společenské příležitosti, bude více respektovat životní prostředí a podporovat koncept udržitelného růstu při kontinuální obnově v rámci rozvoje města.

Našim studentům a vedoucím kolegům z katedry Architektury a stavitelství, držíme palce !

O výsledcích soutěže Vás budeme průběžně informovat. 

2019_05_27_105005.jpg

Ilustrační soutěžní práce z loňského ročníku 2018, polyfunkční bytový komplex do Dubaje, studentka, Bc. Hanka Vočková, 2. cena v národním kole soutěže.

Zpátky nahoru