Ocenění

6/6 2019

Ocenění

1. místo v soutěži Ministerstva průmyslu a obchodu „Přeměna odpadů na zdroje"

Student doktorského studia Ing. Zdeněk Prošek zvítězil s projektem „Stavební nízkonákladový systém s vysokým obsahem odpadních surovin“. Získal cenu za 1. místo v kategorii „Projekty studentů vysokých škol“ v rámci 3. ročníku soutěže Ministerstva průmyslu a obchodu „Přeměna odpadů na zdroje“. Slavnostní předání se odehrálo 6. června 2019 ve Valdštejnském paláci v prostorách Senátu České republiky.

Zdeněk studuje na fakultě stavební ČVUT program Stavební inženýrství v oboru Fyzikální a materiálové inženýrství, katedra mechaniky Fakulty stavební ČVUT v Praze.

Projekt je součástí jeho dizertační práce a je částečně financován z projektu MPO Trio č. FV20503 „Lehčené zdící materiály na bázi mikromletých minerálních vedlejších produktů s řízenými užitnými vlastnostmi“. Projektu se zúčastnil také Ing. Geoge Karra´a z firmy Lavaris, s.r.o.

Prosek_02.jpg   Linka.jpg

tvarovka_1.jpg