INSPIRELI AWARDS 2019

9/8 2019 - 1/9 2019

INSPIRELI AWARDS

pozvánka na architektonickou výstavu Architektura s 25 finálovými návrhy soutěže Inspireli Awards

KDY: od 9. srpna do 1. září

KDE: karlínská Invalidovna, Praha 8

Přijdte se podívat, jaké architektonické návrhy vyly vybrány do finále soutěže INSPIRELI AWARDS. Letos měli studenti za úkol navrhnout ambasádu ČR v Addis Abebě v Etiopii.

„Soutěže INSPIRELI AWARDS ve speciální kategorii „Návrh ambasády ČR v Addis Abebě“ se zúčastnilo 474 studentů z 38 zemí s 281 projektem. Mezinárodní porota složená z architektů z celého světa a zástupců vyhlašovatele soutěže - Ministerstva zahraničních věcí ČR - vybrala ze všech prací 25 projektů do finále. Jde přitom o studenty ze tří světadílů, 17 univerzit a 12 národností,“ říká jeden ze zakladatelů soutěže Ing. Karel Smejkal z Fakulty stavební ČVUT. Vítěz bude oznámen na slavnostním ceremoniálu 10. října na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Soutěžní podmínky pro návrh ambasády byly zadány natolik podrobně, aby bylo možné vítězný návrh dopracovat pro realizaci.

Z České republiky se do finále dostalo devět prací. Pět z nich pochází z Fakulty stavební ČVUT. „Jsem rád, že se naši studenti do soutěže aktivně zapojili a dokázali se v hodnocení mezinárodní komise dostat až takto vysoko. Ukazuje to na jejich znalosti, talent i zájem o obor,“ říká prof. Mikuláš Hulec, vedoucí katedry architektury na Fakultě stavební ČVUT.

Vyhlašovatelem INSPIRELI AWARDS je Inspireli, mezinárodní online platforma pro architekty, spoluorganizátory jsou ČVUT a Fakulta stavební ČVUT v Praze, záštitu soutěži poskytla řada významných organizací z celého světa. Na soutěži se podílí také společnost LEGO, jež věnuje výherci unikátní model jeho návrhu.

Více informací v tiskové zprávě