Alžběta Vachelová "Žena regionu za Plzeňský kraj"

20/9 2019

Naše doktorandka Alžběta Vachelová vítězkou desátého ročníku soutěže Žena regionu za Plzeňský kraj

Ing. arch. Bc. Alžběta Vachelová je zakladatelkou projektu Zapiš se někomu do života, v němž se vysokoškoláci registrují jako dárci kostní dřeně. Akci zaměřenou na nábor studentů do Českého národního registru dárců dřeně rozběhla v roce 2015 právě zde na fakultě, rozhodla se pomoci po smrti kamaráda. Několikrát uspořádala nábor nejen zde na fakultě, ale do akce zapojila dalších sedm vysokých škol v České republice. Dárcovství kostní dřeně je životně důležité pro pacienty se závažnými onemocněními krve, většinou jde o leukémii.

Díky její iniciativě přibylo v seznamech skoro tři tisíce nových dárců. Již dříve získala Vachelová cenu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za mimořádný čin studentů a byla nominovaná na cenu Via Bona v kategorii Mladý srdcař.

Alžběta Vachelová je doktorandkou programu Architektura a stavitelství na Fakultě stavební ČVUT. Po vítězství v regionálním kole postupuje do národního kola soutěže, které se bude konat 30. října.

IMG_1522.jpg  IMG_1525.jpg