Listopad 89

5/11 2019 - 2/12 2019

Výstava Listopad 89 v dokumentární fotografii

Vypjaté emoce a zdi polepené papíry s hesly. Výstava fotografií a plakátů na Fakultě stavební ČVUT připomene atmosféru podzimu 1989.

Horečnatou atmosféru listopadových událostí roku 1989 si Fakulta stavební ČVUT v Praze připomene dvěma propojenými výstavami. Ve fotografické expozici se představí dnes již mnohdy ikonické záběry Karla Cudlína, Jaroslava Kučery, Dany Kyndrové, Jana Šilpocha, Pavla Štěchy a Jiřího Všetečky. V atriu fakulty bude probíhat výstava dobových plakátů týkajících se revolučních dnů listopadu 89 a Občanského fóra. Výstavy s názvy „Listopad 89 v dokumentární fotografii“ a „Plakáty sametové revoluce“ se budou konat na Fakultě stavební ČVUT v termínu od 5. listopadu do 2. prosince 2019.

Autoři fotografií patří mezi nejpřednější fotodokumentaristy. Každý má trochu jiný příběh, ale společný jim je zájem o člověka, o lidské osudy a láká je společenská témata. Toto je v roce 1989 přivedlo k fotografování listopadových událostí i událostí, které k listopadu vedly a které následovaly.

Více informací o výstavě se dočtete v tiskové zprávě zde.

Výstava potrvá od 5. 11. do 2. 12. 2019 v prostorách Galerie Fakulty stavební ČVUT, Thákurova 7/2077, 166 29 Praha 6 Dejvice.

Pozvánka na vernisáž zde.

listopad_pozvanka.jpg