Manuál infomana

1/1 2000

Struktura studia a názvosloví pro Bc.

FSv má 3 hlavní směry studia – Stavebnictví, Architektura, Geodézie
4 studijní programy (+jeden v angličtině)
      pro směr "Stavebnictví": Stavební inženýrství, Stavitelství, (+ Civil Engineering)
      pro
směr "Architektura": Architektura a stavitelství
      pro směr "Geodézie":
Geodézie a kartografie
8 specializací u studijního programu SI, volí se koncem druhého ročníku, studuje se od třetíto ročníku. Ostatní programy v Bc. nemají specializace.

Tabulka schéma studia Bc. a Mgr

Tuto tabulku dostane každý návštěvník na letáčku s programem, můžete na ní ukázat a vysvětlit.

Co skrývají jednotlivé studijní programy včetně studijních plánů najdou uchazeči na webu zde.

Přihláška

Administrativní poplatek = 800 Kč.

Podávání přihlášek je 1.1. - 31.3.2020. Druhé kolo pro podání přihlášek je v červnu. Ověřenou kopii maturitního vysvědčení předat do 16. 6.

Všechny termíny zde

Do přihlášky si uchazeč volí jenom studijní program. Vše ostatní se volí až potom během studia. Přihlášky může podat do více studijních programů a přijde na zápis do toho programu, který si nakonec zvolí.

prihlaska.cvut.cz

Časté dotazy k tomuto tématu

Jaký je rozdíl mezi SI a ST?

Jaký je rozdíl mezi architekturou na FSv a FA?

Program DOD

Na toto téma bude ještě školení ráno od 7:30. Probereme i detaily jako wifi, šatnu, nebo třeba kam se chodí na exkurze a co tam uvidí...

Vše k přijímacímu řízení

Termíny a info k přijímacímu řízení

Podmínky prominutí přijímací zkoušky z matematiky

Příprava k přijímací zkoušce z matematiky

Požadavky ke zkoušce z matiky, přípravný kurz, kniha příručka k přijímací zkoušce k zakoupení, přijímačky nanečisto, ukázka přijímacího testu, online zkušební testy včetně vyhodnocení.

Příprava na přijímací pohovor z architektury

kurz kreslení  manuál pro uchazeče AS  online příprava pro architektonickou kresbu

Akce pro středoškoláky

zveme na:

3denní stáže

Stáže nabízíme 2x ročně a to na jaře (letos budou 16. 3. - 9. 4. 2020) a na podzim (v listopadu).

Stáž probíhá tak, že středoškolák chodí 3 dny s naším studentem do výuky, zažije vysokou na vlastní kůži. Mimopražským zajistíme zdarma ubytování na koleji. Příspěvek na stáž je 200 Kč.

Přípravné kurzy

Přípravné kurzy matematiky a pro architekty kreslení.

Soutěž Hala roku Junior

Soutěž pro týmy středoškoláků, při které staví model halové konstrukce a poté model projde zatěžovací zkouškou před zraky diváků. Soutěž má dvě kategorie, kategorie A - modely navržené a postavené doma, kategorie B - modely postavené v den soutěže přímo na fakultě.

Život na stavárně a na ČVUT

MALTA

Seznamovací kurz pro prváky.

ŠTUK

Studentský klub Fakulty stavební.

STudentská unie

Studentskou unii ČVUT tvoří spousta různých klubů, které organizují nespočet pravidelných a ještě více nepravidelných aktivit od sportovních klání, přednášek, hudebních festivalů, promítání po nejrůznější kurzy.

IAESTE

Mezinárodní, nevládní, nepolitická, nezisková organizace, která sdružuje studenty a akademiky po celém světě a usiluje o profesní a osobní rozvoj studentů a mladých absolventů.