pozvánka na charitativní aukci

1/6 2020

"Úsměv" fakultního fotografa Miloše Sedláčka

Máte rádi fotografie a chcete přispět na dobrou věc?

V aukci charitativního projektu Úsměv si můžete vydražit třeba fotografii našeho fakultního fotografa Miloše Sedláčka. Získat ale lze i dílo třeba od Vladimíra Birguse, Antonína Kratochvíla, Jaroslava Kučery, Markéty Luskačové, Jana Saudka, Jindřicha Štrajta a dalších významných autorů.

Úsměv běží už čtyři roky a je charitativním „dítkem“ studentů pražského gymnázia The English College, k němuž se přidali i studenti z gymnázia Parklane International School na Praze 1, a je určen na pomoc dětem z Dětského domova v Dolních Počernicích. Studenti zmíněných gymnázií děti podporují i během roku, kdy pro ně pořádají řadu aktivit. Každoročním vyvrcholením projektu je fotografická výstava spojená s aukcí vystavených fotografií.

vstup do online aukce

„S podporou charitativního projektu Úsměv jsem nezaváhal ani na chvíli, jsem rád, že můžu pomoci. I pokud ale dám do aukce dvě fotografie, tak budu mít stále pocit, že proti studentům, kteří v projektu pracují, dávám strašně málo. Ze svých prací jsem vybral ty, kterých si opravdu vážím a doufám, že je někdo koupí a peníze, které se za ně získají, se promění nakonec v dětský úsměv,“ říká Miloš Sedláček.

Sedlacek_aukce_01.jpg  Pozvánka_aukce_usmev.jpg

Předaukční výstava fotografií proběhne ve Fragnerově galerii a v přidružené galerii Point 31. května od 11.00 do 19.00

Vernisáž a aukce vystavených děl - 1. června od 18.00 hod.

Aukce fotografií, které doposud nebyly vydraženy - 23. června ve veřejně přístupné Dvoraně PS Parlamentu ČR

Patrony projektu jsou Nick Archer, britský velvyslanec, poslanci PS ČR Věra Kovářová a Karel Schwarzenberg, Michael Žantovský a Knihovna Václava Havla a ředitelé obou gymnázií Paul Ingarfield a Nigel Brown. Výstava a aukce probíhá pod záštitou starosty MČ Praha Ing. Petra Hejmy.

Více o projektu a aukci najdete na facebooku na webových stránkách a v katalogu.

Do aukce lze vsoupit již nyní online ZDE