Zapálení 2020

18/6 2020

Zapálení2020 | studentská vědecká konference

Vážení kolegové, absolventi, přátelé a Zapálení do oboru požární bezpečnosti,

rádi bychom vás pozvali na 3. ročník studentské vědecké konference Zapálení2020, konference magisterského oboru Integrální bezpečnost staveb (Q)

Konference bude letos 2denní, a to ve čtvrtek 18. 6. 2020 a pátek 19. 6. 2020 od 9 hodin s možností návštěvy pro hosty v online režimu.

Online přístup na konferenci a další info

Na konferenci dáváme prostor našim nejstarším magisterským studentům 5. ročníku, kteří budou prezentovat různá požárně inženýrská témata, na kterých začali tento semestr pracovat v rámci své před-diplomní přípravy a na kterých budou následně v dalším semestru pokračovat v práci diplomové.

Konference je od prvního ročníku vytvořena za účelem vzájemného setkání a odborné diskuze všech našich požárních studentů (3., 4. a 5. ročník), pedagogů, absolventů a praktiků. S ohledem na aktuální situaci na ČVUT a stále omezený počet max. 15 osob v místnosti bude letos konference pro hosty pouze v online režimu (odkaz bude v čase konference na webu konference). V přednáškovém sále bude 6 pedagogů a max. 9 přednášejících studentů z dopoledního nebo odpoledního bloku.

Konference je podle zaměření našeho oboru rozdělena do 3 sekcí, a to:

• Sekce A | Požární bezpečnost staveb
  • Sekce B | Navrhování konstrukcí za požáru
  • Sekce C | Aktivní požární ochrana

Naší snahou bude dodržet časový plán přednášek uvedených v programu. Můžete tak přijít na kteroukoliv část na čas. V každé hodině máme blok 3 přednášek (45 minut) a prostor pro přestávku (15 minut). Každý přednášející student má prostor 10 minut pro své téma a následně 5 minut pro diskuzi s publikem. Diskuzi povede předsedající dané sekce.

Elektronická verze konferenčního sborníku s obročnými články všech přednášejících studentů bude dostupná na webu konference. K dispozici je v případě zájmu u nás na fakultě také tištěný sborník.

Konference je bez vložného a koná se pod záštitou Fakulty stavební ČVUT v Praze.

Pokud najdete čas a přijdete se za námi podívat virtuálně, budeme rádi. V chatu nám můžete nechat vzkaz, jak se vám daří, jak vám konference líbí nebo co příště můžeme zlepšit.

Věříme, že příští rok se již budeme moci potkat na Zapálení2021 osobně a nebo naopak online režim nabídneme již jako standardní.

Kontaktní osoba za organizační výbor

Marek Pokorný | marek.pokorny@cvut.cz