16/9 2020

Oceněná kniha Krajina českých zemí v době třicetileté války v díle Matthäuse Meriana staršího

Monografie Krajina českých zemí v době třicetileté války v díle Matthäuse Meriana staršího (autorský kolektiv Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy a Fakulty stavební ČVUT v Praze) byla oceněna cenou Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin. Cenu uděluje rektor Univerzity Karlovy za významný a originální tvůrčí počin, například odbornou publikaci, umělecké dílo, realizovaný patent apod. Hlavním kritériem pro udělení ceny je původnost, kvalita a závažnost tvůrčího počinu.

Za Fakultu stavební ČVUT v Praze se na knize podíleli Tomáš Janata a Růžena Zimová z Katedry geomatiky. Publikace přináší originální pohledy na interdisciplinární tematiku uměleckých ztvárnění bojišť a obléhaných měst za třicetileté války na českém území tak, jak je tehdejší vojenští inženýři načrtli a jak byla prostřednictvím otisků mědirytin zanesena do publicistických děl své doby. Kniha je česko-anglická a jedná se mimo jiné o jedno z nejrozsáhlejších zrcadlových odborných dvojjazyčných děl, které bylo v poslední době vydáno.

Publikaci lze zakoupit v knižní distribuci nebo vypůjčit v knihovnách.

IMG_20200915_131353.jpg

Na fotografii s publikací Tomáš Janata a Růžena Zimová z Katedry geomatiky.