Mezinárodní architektonická studentská soutěž INSPIRELI AWARDS

29/9 2020

Mezinárodní architektonickou studentskou soutěž INSPIRELI AWARDS pandemie nezastavila. Přihlásilo se rekordních 1336 studentů, poprvé se zapojili i středoškoláci.

Letošního ročníku soutěže INSPIRELI AWARDS se zúčastnilo 1336 studentů ze 106 zemí celého světa. Celkově bylo do všech kategorií soutěže zasláno 1305 projektů, což je o zhruba třetinu více než v předešlém ročníku. Největší zájem byl již tradičně o kategorii Architektura, v níž se o vstup do finále utkalo 1093 projektů, o vítězství nakonec bude zápolit 39 projektů. Ve finále je také po šesti projektech v kategoriích Interiérový design a Urbanismus. Ve specifické kategorii INSPIRELI COMPETITION, v níž měli letos studenti za úkol navrhnout amfiteátr v Burkina Faso, se  z celkových 146 návrhů dostalo do finále nejlepších čtyřiadvacet. Ve speciální kategorii INSPIRELI LUMION PRIZE letos mohli poprvé soutěžit středoškoláci. Z Fakulty stavební ČVUT v Praze, která je spolu s Českým vysokým učením technickým v Praze spoluorganizátorem soutěže, se do nejužšího finálového výběru probojovaly práce dvou studentů, obě v kategorii Architektura.

Za obrovským zájmem o INSPIRELI AWARDS, jež je dnes už největší celosvětovou architektonickou studentskou soutěží, vidí Karel Smejkal volnost v zadání. „Studenti v podstatě nejsou ničím svázáni a mohou naplno ukázat svůj talent v projektu, který si sami zvolí.“ Protipólem k tomu je kategorie INSPIRELI COMPETITION, která je vypisována vždy na konkrétní projekt. V případě amfiteátru v Burkina Faso bylo úkolem studentů navrhnout rekonstrukci prostor tak, aby byl celému divadlu vrácen jeho věhlas a využití. Jedním z rozhodovacích kritérií zde byla i realizovatelnost celého projektu.

Více informací čtěte zde

Web soutěže INSPIRELI AWARDS

Za_Fakultu_stavební_ČVUT_se_do_f. zde vizualizace jakuba vaška.jpg  Za_Fakultu_stavební_ČVUT_se_do_f. zde vizualizace jakuba vaška_1.jpg  Za_Fakultu_stavební_ČVUT_se_do_f. zde vizualizace kristýny klůsové.jpg