Vítězství Jiřího Petrželky a Kristýny Klůsové

1/6 2021

Vítězství Jiřího Petrželky a Kristýny Klůsové v mezinárodním kole SVOČ

Studenti programu Architektura a stavitelství na Fakultě stavební ČVUT v Praze Jiří Petrželka a Kristýna Klůsová zvítězili v mezinárodním kole SVOČ v kategorii Pozemní stavitelství a architektura. K vítězství se probojovali s návrhem přeměny reálné industriální zóny v Saint-Denis ve Francii a revitalizace této oblasti v severní části Paříže, s nímž zvítězili již v národním kole mezinárodní studentské soutěže Multi-Komfortní dům Saint-Gobain.

Představení projektu a rozhovor s Jiřím Petrželkou a Kristýnou Klůsovou lze zhlédnout zde.
Studenti na návrhu pracovali v ateliéru Katedry architektury pod vedením týmu architektů Josefa Smoly, Ladislava Kalivody, Aleše Brotánka, Martina Starka a Jiřího Tencara.

I druhé místo obsadil soutěžící z Fakulty stavební ČVUT – Tomáš Lorenc, také z programu Architektura a stavitelství, konkrétně z ateliéru Kláry Kroftové a Jiřího Pošmourného. Tomáš Lorenc uspěl s komplexním návrhem obnovy penzionu Podbukovinský mlýn. Kompletní projekt si lze prohlédnout zde.

Fakulta tak v mezinárodním kole soutěže SVOČ měla v této kategorii stoprocentní úspěšnost!

Ve fakultním kole SVOČ se kategorie účastnilo osm prací, do mezinárodního kola postoupilo vždy po dvou nejlepších pracích ze zúčastněných fakult – Fakulty stavební ČVUT v Praze, Fakulty stavební VUT Brno, Fakulty stavební Košice, Fakulty stavební Žilina, Fakulty stavební Bratislava.