Výstava „Výtvarníci Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT“

1/9 2021

Výstava „Výtvarníci Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT“

V unikátní Galerii Skleňák v Praze 6 se v září jako umělci představují svojí volnou tvorbou pedagogové Fakulty stavební ČVUT

Malíři, grafici, sochaři i fotograf. Všichni jsou pedagogy na Fakultě stavební ČVUT v Praze, kde se na Katedře architektury podílejí na výuce budoucích architektů. Kromě toho se však věnují i umění a jsou renomovanými autory.

Umělecká díla představující se ve Skleňáku i zaměření jejich autorů je velmi různorodé. Veřejnost může zhlédnout malby akad. malíře Jana Bačkovského, kresby akad. sochaře Ctibora Havelky, abstrakta v technice smaltu od sochařky se zaměřením na šperk Kamily Housové Mizerové, fotografie Miloše Sedláčka, malby a mezzotintu akad. malíře Dalibora Smutného, grafiky akad. malíře Vratislava Ševčíka, dřevořezy akad. malíře Jana Šafránka a počítačovou grafiku architekta Jiřího Trojana.

Vernisáž proběhne 13. září 2021 v 16.30 hodin.

Výstava „Výtvarníci Katedry architektury Fakulty stavební ČVUT“ se koná 1.–27. září 2021 v Galerii Skleňák, náměstí Svobody 1, Praha 6, a je volně přístupná.

Výtvarníci_při_instalaci_J.bačkovský.jpg Výtvarníci_při_instalaci_zleva_V.sedláček - Copy 1.jpg Výtvarníci_při_instalaci_zleva_V.sedláček.jpg

Více informací v Tiskové zprávě