O fakultě

Fakulta získala pro ČVUT významné hodnocení v mezinárodním žebříčku univerzit - QS World University Rankings 2018. Umístila se na výborné pozici na 101. – 150. místě v oblasti „Civil and Structural Engineering“.

O nás

Fakulta stavební je jednou z osmi fakult Českého vysokého učení technického v Praze a je pevným základem univerzity od jejího založení v roce 1707, kdy nejstarším samostatným oborem vznikajících polytechnických institucí bylo právě stavitelské a kartografické umění. Fakulta je tak historicky nejstarší a patří počtem studentů i dalšími parametry svého výkonu k největším fakultám ČVUT v Praze.

Absolventi se dnes profilují jako široká řada odborníků ve stavebnictví s uplatněním napříč nejrůznějšími oblastmi, jako jsou doprava, energetika, životní prostředí a hygiena, zdravotnictví, zemědělství či průmysl. Fakulta je moderní vysokoškolskou institucí, která neustále zdokonaluje nabídku studijních oborů, jejich skladbu i obsah předmětů. Studenti mají řadu příležitostí absolvovat část svého studia také v zahraničí. Fakulta si dává za cíl držet vysokou úroveň kvality studia. Ve všech studijních oborech garantuje propojení na praxi a nové poznatky z výzkumu.

Tradiční je snaha o úzké propojení s průmyslovou sférou, a to nejen v ekonomické činnosti. Zvyšuje se počet společných výzkumných projektů s průmyslem a fakulta pomáhá průmyslu i veřejné správě řešit aktuální problémy.

Řídící a správní orgány fakulty

Akreditace studijních programů a oborů

Logo a grafický manuál

Fakulta v číslech

Bakaláři
absolventi 607
programy 5
specializace 11
Magistři
absolventi 604
programy 6
specializace 15
Doktorandi
absolventi 56
programy 3
specializace 11

Prostory pro studium a výuku

Ocenění

 • Profesor František Wald obdržel cenu 2018 Charles Massonnet Award
  Cena Evropského sdružení výrobců ocelových konstrukcí ECCS se uděluje jako uznání významným vědcům, kteří významně přispěli k rozvoji vědeckého a technického poznání v oboru stavebních ocelových konstrukcí.

 • Studenti Fakulty stavební ČVUT v Praze získali skvělé umístění v letošním ročníku soutěže "SVOČ" v součtu umístění mezi ostatními stavebními fakultami z České i Slovenské republiky. 
  Více informací o soutěži a výsledková listina.
 • Studenti Matyáš Vrtiška, Vojtěch Slavík a Václav Šimeček zvítězili v soutěži nejlepší studentské „Stavby s vůní dřeva 2017“Soutěžilo se ve dvou kategoriích a studenti Fakulty stavební ČVUT v Praze získali obě první místa.
 • Na mezinárodní studentské soutěži Xella získal bronz Jakub Vašek.

  Student Fakulty stavební ČVUT Jakub Vašek se umístil na třetí příčce mezinárodní soutěže Xella. Ta letos probíhala již po dvaadvacáté a tématem bylo zpracování návrhu nové budovy Moravské galerie v Brně.

  Odborná porota vybírala ze 48. soutěžních návrhů. Studenti českých a slovenských škol se zabývali pozemkem v sousedství Místodržitelské paláce Moravské galerie v Brně, pro který měli navrhnout novou budovu pro sbírky současného umění.

  Návrh Jakuba Vaška si můžete prohlédnout zde.

 • Nejlepší diplomové práce Fakulty stavební"Od roku 2016 uděluje Fakulta stavební cenu za nejlepší diplomovou práci. Nominují komise pro Státní závěrečné zkoušky, z těchto prací vybírají vítěze vyzvaní členové pedagogické rady oboru. Ceny se udělují v jednotlivých kategoriích, přičemž každá nese jméno dle profesora, který v příslušné oblasti působil na Fakultě stavební.”

   

Zpátky nahoru