O fakultě

Fakulta získala pro ČVUT významné hodnocení v mezinárodním žebříčku univerzit - QS World University Rankings 2018. Umístila se na výborné pozici na 101. – 150. místě v oblasti „Civil and Structural Engineering“.

O nás

Fakulta stavební je jednou z osmi fakult Českého vysokého učení technického v Praze a je pevným základem univerzity od jejího založení v roce 1707, kdy nejstarším samostatným oborem vznikajících polytechnických institucí bylo právě stavitelské a kartografické umění. Fakulta je tak historicky nejstarší a patří počtem studentů i dalšími parametry svého výkonu k největším fakultám ČVUT v Praze.

Absolventi se dnes profilují jako široká řada odborníků ve stavebnictví s uplatněním napříč nejrůznějšími oblastmi, jako jsou doprava, energetika, životní prostředí a hygiena, zdravotnictví, zemědělství či průmysl. Fakulta je moderní vysokoškolskou institucí, která neustále zdokonaluje nabídku studijních oborů, jejich skladbu i obsah předmětů. Studenti mají řadu příležitostí absolvovat část svého studia také v zahraničí. Fakulta si dává za cíl držet vysokou úroveň kvality studia. Ve všech studijních oborech garantuje propojení na praxi a nové poznatky z výzkumu.

Tradiční je snaha o úzké propojení s průmyslovou sférou, a to nejen v ekonomické činnosti. Zvyšuje se počet společných výzkumných projektů s průmyslem a fakulta pomáhá průmyslu i veřejné správě řešit aktuální problémy.

Řídící a správní orgány fakulty

Akreditace studijních programů a oborů

Logo a grafický manuál

Fakulta v číslech

Bakaláři
absolventi 607
programy 5
specializace 11
Magistři
absolventi 604
programy 6
specializace 15
Doktorandi
absolventi 56
programy 3
specializace 11

Naše pracoviště

Na Fakultě stavební je vybudována kvalitní experimentální základna pro výzkum materiálů konstrukčních prvků, od nano úrovně až po testování konstrukcí ve skutečných velikostech (full scale). Výzkum se tak orientuje nejenom na oblasti teoretické a analytické. Jednotlivá pracoviště navazují spolupráci s menšími i velkými stavebními společnostmi. Fakultě se daří zvyšovat počet společných výzkumných projektů s průmyslem a fakulta pomáhá průmyslu i veřejné správě řešit aktuální problémy.

Prostory pro studium a výuku

Ocenění

 • Profesor František Wald obdržel cenu 2018 Charles Massonnet Award
  Cena Evropského sdružení výrobců ocelových konstrukcí ECCS se uděluje jako uznání významným vědcům, kteří významně přispěli k rozvoji vědeckého a technického poznání v oboru stavebních ocelových konstrukcí.

 • Studenti Fakulty stavební ČVUT v Praze získali skvělé umístění v letošním ročníku soutěže "SVOČ" v součtu umístění mezi ostatními stavebními fakultami z České i Slovenské republiky. 
  Více informací o soutěži a výsledková listina.
 • Studenti Matyáš Vrtiška, Vojtěch Slavík a Václav Šimeček zvítězili v soutěži nejlepší studentské „Stavby s vůní dřeva 2017“Soutěžilo se ve dvou kategoriích a studenti Fakulty stavební ČVUT v Praze získali obě první místa.
 • Na mezinárodní studentské soutěži Xella získal bronz Jakub Vašek.

  Student Fakulty stavební ČVUT Jakub Vašek se umístil na třetí příčce mezinárodní soutěže Xella. Ta letos probíhala již po dvaadvacáté a tématem bylo zpracování návrhu nové budovy Moravské galerie v Brně.

  Odborná porota vybírala ze 48. soutěžních návrhů. Studenti českých a slovenských škol se zabývali pozemkem v sousedství Místodržitelské paláce Moravské galerie v Brně, pro který měli navrhnout novou budovu pro sbírky současného umění.

  Návrh Jakuba Vaška si můžete prohlédnout zde.

 • Nejlepší diplomové práce Fakulty stavební"Od roku 2016 uděluje Fakulta stavební cenu za nejlepší diplomovou práci. Nominují komise pro Státní závěrečné zkoušky, z těchto prací vybírají vítěze vyzvaní členové pedagogické rady oboru. Ceny se udělují v jednotlivých kategoriích, přičemž každá nese jméno dle profesora, který v příslušné oblasti působil na Fakultě stavební.”

   

Zpátky nahoru