Stavba solární školy v indickém Himálaji

Solární škola, která je umístněná v srdci Himaláji, vychází z diplomové práce Ing. Jana Tilingera, kterou obhájil na výbornou na stavební fakultě ČVUT v Praze v roce 2004.

Občanské sdružení Surya již pátým rokem zajišťuje výuku v indické vesnici Kargyak ve státě Jammu & Kashmir. Skupina českých specialistů vedených stavebním inženýrem Janem Tilingerem, doktorandem Fakulty stavební ČVUT, se rozhodla pomoci právě v této „poslední“ vesnici v srdci Himálaje.

Stavba solární školy vychází z diplomové práce Ing. Jana Tilingera, kterou obhájil na výbornou na stavební fakultě ČVUT v Praze v roce 2004. Práce nazvaná Ekologická škola komplexně řeší výstavbu budovy školy. Její autor při realizaci udržuje spolupráci s kolegy a specialisty z blízkých oborů při ČVUT jako jsou matematické modely cirkulace vzduchu, možnosti aditiv v nosné konstrukci, varianty zasklení, územní rozvoj, atd. Celková konstrukce je projektována v souladu s místní architekturou s využitím přírodních materiálů a potenciálu sluneční radiace. Stavba byla zahájena na jaře 2007. Pro víc informací: http://www.surya.cz/projekt-slunecni-skoly

Zpátky nahoru