Doprava a bydlení

Pokud nejste pražští, tak cestování po Praze bude pro Vás jedna z novinek, které hlavní město nabízí. V rámci jednoho systému můžete využívat metro, tramvaje, železnici, lanovou dráhu na Petřín, přívozy, městské i příměstské autobusové linky. Při jednorázové návštěvě města využijte jednotlivé jízdenky, v rámci studia pak výhodné studentské kupóny.

Jak se k nám dostat?

 1. Z Hlavního nádraží

  Metro trasa C směr Háje do Stanice Muzeum, zde přestup na trasu A směr Dejvická nebo tramvají číslo 5 a 26 z Hlavního nádraží do zastávky Dejvická.
 2. Z Masarykova nádraží

  Metro trasa B směr Zličín do stanice Můstek, zde přestup na trasu A směr Dejvická nebo tramvají číslo 5 a 26 z Masarykova nádraží do zastávky Dejvická.
 3. Ze Smíchovského nádraží

  Metro trasa B směr Černý Most do stanice Můstek, zde přestup na trasu A směr Dejvická.
 4. Z autobusového nádraží Florenc

  Metro trasa B směr Zličín do stanice Můstek, zde přestup na trasu A směr Dejvická, nebo metro trasa C směr Háje do stanice Muzeum, zde přestup na trasu A směr Dejvická nebo tramvají číslo 8 z Florence do zastávky Vítězné náměstí.

ČVUT v Praze Fakulta stavební

Ubytování na kolejích

Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete bydlet u rodičů, zbývají vám dvě možnosti (přespávání na gauči u kamaráda nepočítáme). Buď můžete jít na privát, nebo na koleje. Obojí má svoje pro i proti, pro koleje ovšem hovoří skutečnost, že každý rok ubytovávají několik tisíc studentů ČVUT. Bude proto snazší sdílet radosti i strasti, paniku ze zkouškového, nebo třeba organizaci velké kolejní párty. V Praze a jejím okolí funguje rozsáhlá síť hromadné dopravy, není tedy třeba obávat se dojíždění.

Koleje jsme již vychválili, teď se podíváme, kde přesně se nachází vaše budoucí střecha nad hlavou. ČVUT nabízí několik možností. Můžete si vybrat mezi Dejvicemi (kolej Dejvická, Sinkuleho a Masarykova), Bubenčí (Bubenečská kolej, Orlík), Strahovem, Prahou 4 – Podolím a centrem Prahy (Hlávkova kolej) u budov FEL a FJFI a kousek od centra v malebné Praze 4 - Podolí.

O ubytování na kolejích můžete požádat celoročně, není ale jisté, že pro vás bude po začátku semestru ještě místo.

Více informací o jednotlivých kolejích, ceníku a vlastně vůbec o tom, jak o ubytování požádat, najdete na stránkách Správy účelových zařízení ČVUT.

Stravování

O střechu nad hlavou už snad máme postaráno, vědomostmi jsme přesyceni, teď ještě doplnit energii. O to se starají početné menzy, restaurace nebo i pizzerie ČVUT. Abyste to neměli daleko, když vás popadne hlad, nachází se menzy v areálu kolejí nebo jinde v blízkosti budov ČVUT. Zde se můžete blíže podívat, kam si můžete zajít něco zakousnout.

Pražská hromadná doprava

Pokud nejste pražští, tak cestování po Praze bude pro Vás jedna z novinek, které hlavní město nabízí.  V rámci jednoho systému můžete využívat metro, tramvaje, železnici, lanovou dráhu na Petřín, přívozy, městské i příměstské autobusové linky. Při jednorázové návštěvě města využijte jednotlivé jízdenky, v rámci studia pak výhodné studentské kupóny.

Jednotlivé jízdné pořídíte ve formě SMS jízdenky nebo zakoupením tištěné jízdenky v automatu či vybraných trafikách a velkoobchodech. 

Typy a ceny jízdenek:  

 • Základní (90 minut)                    32 Kč
 • Krátkodobá (30 minut)               24 Kč
 • 1 denní                                        110 Kč
 • 3 denní                                        310 Kč

Studentský kupón lze využít v několika časových variantách a platí pro něj:

 • věkové omezení 19 až 26 let
 • denní nebo prezenční forma studia
 • pro přiznání slevy se vyžaduje potvrzení o studiu (vydává příslušné studijní oddělení) nebo platný průkaz ISIC školy akreditované MŠMT ČR
 • průkaz ISIC může být použit jako doklad nahrazující průkazku PID „Student 19–26“ (platí pro varianty jízdného 30denní a 90denní), pro ostatní druhy jízdného je nutné pořízení karty Opencard


  

Zpátky nahoru