Doprava a bydlení

Pokud nejste pražští, tak cestování po Praze bude pro Vás jedna z novinek, které hlavní město nabízí. V rámci jednoho systému můžete využívat metro, tramvaje, železnici, lanovou dráhu na Petřín, přívozy, městské i příměstské autobusové linky. Při jednorázové návštěvě města využijte jednotlivé jízdenky, v rámci studia pak výhodné studentské kupóny.

Jak se k nám dostat?

 1. Z Hlavního nádraží

  Metro trasa C směr Háje do Stanice Muzeum, zde přestup na trasu A směr Dejvická nebo tramvají číslo 5 a 26 z Hlavního nádraží do zastávky Dejvická.
 2. Z Masarykova nádraží

  Metro trasa B směr Zličín do stanice Můstek, zde přestup na trasu A směr Dejvická nebo tramvají číslo 5 a 26 z Masarykova nádraží do zastávky Dejvická.
 3. Ze Smíchovského nádraží

  Metro trasa B směr Černý Most do stanice Můstek, zde přestup na trasu A směr Dejvická.
 4. Z autobusového nádraží Florenc

  Metro trasa B směr Zličín do stanice Můstek, zde přestup na trasu A směr Dejvická, nebo metro trasa C směr Háje do stanice Muzeum, zde přestup na trasu A směr Dejvická nebo tramvají číslo 8 z Florence do zastávky Vítězné náměstí.

ČVUT v Praze Fakulta stavební

Ubytování na kolejích

Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete bydlet u rodičů, zbývají vám dvě možnosti. Buď můžete jít na privát, nebo na studentské koleje. Obojí má svoje pro i proti, pro koleje ovšem hovoří skutečnost, že každý rok ubytovávají několik tisíc studentů ČVUT. Bude proto snazší sdílet radosti i strasti ze zkouškového, nebo třeba zorganizovat kolejní párty. V Praze a jejím okolí funguje kvalitní síť hromadné dopravy, není třeba obávat se dojíždění.

Uchazeči do bakalářského studia mohou žádat o přidělení koleje na webové stránce www.suz.cvut.cz. Správa účelových zařízení ČVUT, která koleje spravuje, nepotřebuje pro podání žádosti o kolej od uchazeče žádné potvrzení z fakulty. ČVUT garantuje ubytování na kolejích všem uchazečům přijatým do 1. ročníku bakalářského studia.

ČVUT nabízí několik lokalit. Koleje se nachází v Dejvicích (kolej Dejvická, Sinkuleho a Masarykova), v Bubenči (Bubenečská kolej, Orlík), na Strahově, v Praze 4 – Podolí a v centru Prahy (Hlávkova kolej) u budov FEL a FJFI.

Více informací o jednotlivých kolejích, ceníku a  o tom, jak o ubytování požádat, najdete na stránkách Správy účelových zařízení ČVUT.

Stravování

O střechu nad hlavou už snad máme postaráno, vědomostmi jsme přesyceni, teď ještě doplnit energii. O to se starají početné menzy, restaurace nebo i pizzerie ČVUT. Abyste to neměli daleko, když vás popadne hlad, nachází se menzy v areálu kolejí nebo jinde v blízkosti budov ČVUT. Zde se můžete blíže podívat, kam si můžete zajít něco zakousnout.

Pražská hromadná doprava

Městská hromadná doprava v Praze má jednotný systém jízdného, tzn. že jízdenka platí pro metro, autobusy, tramvaje, ale i lanovou dráhu na Petřín či pražské přívozy. Při jednorázové návštěvě města využijte jednotlivé jízdenky, v rámci studia pak výhodné studentské kupóny, nákup lze provézt také elektonicky.

Jednotlivé jízdné pořídíte ve formě SMS jízdenky nebo tištěné jízdenky v automatu na zastávkách či metru či vybraných trafikách. 

Pro delší časové kupóny (měsíční, čtvrtletní, roční apod.) doporučujeme zřídit kartu "Lítačka". Další možností je nákup kupónů na přepážkách Dopravního podniku Praha.

Všechny podmínky, typy a ceny jízdenek najdete zde.


  

Zpátky nahoru