Proč u nás studovat

Studium je propojeno s praxí a otevíráme cestu na pracovní trh.   Úspěchu si vážíme a odměňujeme výborné studijní výsledky. Dbáme na kvalitu výuky, vybavení a příjemné studijní prostředí. Podporujeme studium v zahraničí. Fakulta se baví, žije svůj akademický a studentský život.

Top univerzita

Top univerzita

Fakulta stavební Českého vysokého učení technického v Praze patří k významným technickým fakultám v České republice a také v zahraničí, kdy se jako jediná technická fakulta v ČR umístila v první stovce v mezinárodním žebříčku hodnocení univerzit QS Rakings 2015.

Fakulta nabízí studium v oblastech stavebního inženýrství, architektury a geodézie, studuje na ní více jak 5 000 studentů.

Špičkové vybavení a zázemí

Špičkové vybavení a zázemí

Kvalitně vybavené studijní a výzkumné zázemí je pro studenty i partnery fakulty garancí špičkové úrovně spolupráce.

Na fakultě je vybudována experimentální základna pro výzkum materiálů konstrukčních prvků, od nano úrovně až po testování konstrukcí ve skutečných rozměrech.

Absolventi si tak mnohé vyzkouší sami v rámci výuky a disponují znalostmi o moderních metodách, přístrojích a postupech. 

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

Studijní pobyty v zahraničí jsou standardní nabídkou pro všechny studenty fakulty. Vydat se můžete po Evropě, do USA, Kanady, Mexika, Číny atd.

Finanční podporu zajišťují programy jakoErasmus+, DAAD, AKTION, Fulbrightova stipendia. Strávit můžete v zahraničí semestr či dva, nebo využít i krátkodobých pobytů ATHENS.

Fakulta nabízí i tzv. Double degree, kdy je možné získat diplom z domácí i partnerské univerzity.

Přínos je jednoznačný - nové odborné zkušenosti, zdokonalení jazykových dovedností, osobní růst a nová přátelství, pracovní příležitosti.

Příležitosti hlavního města

Příležitosti hlavního města

Studium na vysoké škole, to není jen dřina a učení, ale i příprava na život. Vzdělávat se neznamená jen učit se nazpaměť, ale také správně se ptát, obhajovat své názory, být kritický….

Studium přináší i spoustu radostí, zábavy, dobrodružství…. A právě Praha je místo plné příležitostí.

Praha je centrem vzdělávání, ekonomiky, obchodního dění, kultury a politiky.

Zpátky nahoru