Sportovní vyžití

Nestačí namáhat jen mozkové závity, i tělo potřebuje protáhnout.

Sportovní vyžití

Ani při usilovném studiu nezapomínáme na zdravý životní styl a sportovní vyžití. Hlavním tahounem sportovních aktivit na ČVUT je ÚTSV (Ústav tělesné výchovy a sportu). ÚTSV pořádá jak celosemestrální kurzy, tak jedno- či vícedenní akce, soutěže a výcvikové kurzy. Ano, ÚTSV jsou ti lidé, se kterými pojedete v zimě na hory a v létě na vodu.

Nabídka semestrálních kurzů čítá přes 30 různých sportovních aktivit, které zahrnují jak tradiční a velmi oblíbené sporty (volejbal, fotbal, basketbal, badminton či lukostřelbu), exotičtější bojová umění (karate, aikido, judo), aktivity, které jsou prostě „in“ (squash, golf, lezení na stěně, frisbee či irské tance), tak i zdravotní tělocvik nebo třeba jógu (to pokud na ty sporty prostě tolik nejste, ale přesto se chcete aspoň trochu hýbat). Vybere si skutečně každý. Více se dočtete na stránkách ÚTSV (www.utvs.cvut.cz).

Úspěchy:
Studentům ČVUT se podařilo na II. Světových univerzitních hrách v Římě vybojovat celkově skvělé 2. místo. Sportovní akce se účastnilo 57 univerzit a přibližně 1800 studentů. ČVUT reprezentovalo 72 studentů (všech fakult včetně MÚVS) v devíti disciplínách. 1.místo patří univerzitě Foro Italico a třetí se umístila francouzská univerzita Le Creuseot. Gratulujeme celé výpravě za skvělou reprezentaci ČVUT. Podívejte se na výsledky našich sportovců.

Lyžař Jiří Čech z Fakulty stavební ČVUT v Praze vyhrál na zimní univerziádě v Almaty 2017 skikros a v předposlední den soutěží získal pro českou výpravu druhou zlatou medaili. Reportáž ČT

Zpět na výpis
Zpátky nahoru