Studentské organizace

Zorganizujte tu nejlepší párty nebo výlet.

Studentské organizace

Studentské organizace jsou spolky vedené aktivními studenty, které se starají o to, aby se ostatní studenti nenudili, naučili se a dělali i něco jiného, než vysedávali na přednáškách a sdružovali se jinde, než jen v hospodě a také třeba o to, aby byla vysoká škola místo, kde budou studenti rádi a aby vedení školy bylo vnímavější k potřebám studentů.

Nemusíte se zapojit přímo do fungování nějaké organizace, abyste mohli využívat jejích služeb. Na exkurzi nebo na koncert vás samozřejmě pustí i tak. Je to ovšem šance pro vás, pokud chcete pomáhat ostatním studentům a měnit svět kolem vás k lepšímu. Příležitostí k tomu nabízí studentské organizace víc než dost.

 

ŠTUK

ŠTUK je studentský klub Fakulty stavební. Drží se svého hesla “Škola není jen o studiu”, v jehož duchu organizuje různé zábavné, ale i vzdělávací akce; exkurze, workshopy, besedy, přednášky, promítání a další akce pro všechny budoucí architekty a inženýry, kteří se ve škole nechtějí jen učit. ŠTUK má na starosti i oficiální párty Fakulty stavební Bednění a také Silent Disco v atriu fakulty. Mimo jiné se ŠTUK také stará o Klubovnu As140, jediné místo na fakultě, kde je možné si pohodlně zdřímnout či si ohřát oběd.

Klub se skládá z nadšených studentů fakulty, kteří podporují život na fakultě a veškeré jiné studentské iniciativy. Pod hlavičkou ŠTUKu má každý možnost zorganizovat akci dle svého přání, noví členové jsou vždy vítáni. 

 

Studentská komora Akademického senátu

Že to zavání politikou a to vás nebaví? Možná by mělo. Akademický senát totiž ovlivňuje vaše studium víc, než si myslíte. Jeho činnost není zdaleka tak formální, jak byste si mohli myslet. Akademický senát schvaluje například podmínky přijímacího řízení, studijní řád a jiné další důležité dokumenty. Z celkových 30 členů AS je 12 zodpovědných a aktivních studentů, kteří mají možnost ovlivnit chod fakulty a dohlíží na to, aby byly prosazeny zájmy všech studentů.
Mimochodem, Akademický senát není jen o nudném také pořádá zajímavé přednášky a setkání, plesy a párty.

 

Studentská unie ČVUT

Byť by vám název mohl připomenout jinou Unii, Studentská unie je něco úplně jiného (a, upřímně, mnohem zábavnějšího). Studentská unie sdružuje a zastřešuje všechny možné studentské kluby, které na fakultě jsou a které pro studenty pořádají nespočet různě zaměřených akcí. Studentské kluby umožňují každému studentovi, aby ve volném čase dělal to, co ho nejvíc baví a naplňuje a aby se mohl potkávat se skupinou lidí se stejnými zájmy. Do dění na fakultě a mimo ni se může zapojit skutečně každý.

Studentská unie se stará například i o to, aby prváci měli snadnější nástup do studia a aby každý věděl, co se kde děje. A že se toho děje opravdu hodně. Festivaly, semináře, sportovní akce, kariérní veletrh nebo třeba jen posezení v čajovně u deskovek.

Co se právě děje zjistíte na stránkách Studentské unie (http://www.su.cvut.cz/) a nebo se podívejte na jednotlivé kluby, jejichž činnost Studentská unie sjednocuje:

Zájmové kluby: http://www.su.cvut.cz/cs/zajmove-kluby

Externí kluby: http://www.su.cvut.cz/cs/externi-kluby

Kolejní kluby: http://www.su.cvut.cz/cs/kolejni-kluby

 

 

 

 

 

Zpět na výpis
Zpátky nahoru